تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نماز شب

  حتما فهمیدید که تو جبهه ها خیلی ها فرصت رو غنیمت می شمردند و به مستحبات می پرداختند. مثلا یکی بدون اینکه کسی بداند پوتینی واکس میزد یا دیگری جای دوست خود پست می داد. اما کسانی هم بودند که به اعمال عبادی خود می پرداختند. من مدتی بود متوجه بودم که بچه ها یکی از بچه های دیگر را محور صحبت هایشان قرار می دادند و از عبادتهایش می گفتند و اینکه واقعا آدم مومنی است. و عده ای به تمسخرش می پرداختند که مثلا "حاج آقا یا ملا" اومد. مدتی گذشت یه روز رفتم پیشش و من که دوست داشتم که خود را دلسوز همه نشان بدم پرسید شما مگه چکار می کنید که اینجوری میگن. گفت: هیچی.

  بعدها روزی در مسیر بازگشت از خانه بسمت جبهه به یه  آخوند یا همین طلبه ها برخورد کردم. پرسید تو جبهه بغیر جنگ چکار می کنید؟ گفتم: هیچ. گفت: عبادت چی؟ می کنید؟گفتم: اگه منظورت همین نماز و روزه هست انجام میدیم. گفت: نه. نماز شب، نماز شب بخوانید. البته کسی متوجه نشود، خودتان برای دل خودتان بخوانید برای خدا بخوانید. سعی کنید تو این دنیا عبادتهایتان فقط برای خدا باشد و بس. اونوقت اگه دنبال نتیجه باشی نتیجه هم می گیرید ولی اگر برای ریا باشد هیچ نتیجه ای نمی گیرید.

  مدتها بود دیگر عادت کرده بودم نماز شب می خواندم. هر کسی می پرسید کجا می روی می گفتم: میروم شناسایی همین دور و بر. نماز شب چنان برایم شیرین بود که گویی دوستی در کمتر از یک متری ام ایستاده و دارم باهاش درد دل میکنم( البته این تصور من بود). شبی بچه ها هرچه دنبالم می گشتند مرا پیدا نکردند. حتی متوجه شدم که در فاصله سه چهار متری ام آمدند ولی صدای مرا که در حالت نماز بودم نفهمیدند و رفتند. بعد از نماز رفتم به طرف سنگرها دیدم بچه ها منتظرم هستند. وقتی مرا دیدند گفتند: کجا بودی؟ گفتم همون جا بود که اومدید و صدا زدید که هی علی ولی من که جواب ندادم گفتید ولش کنید اون مثل شوکه معلوم نیست کجا رفته. من کنارتون بودم. یکی گفت ببینید حتما قایم شده بوده و صدای ما را می فهمیده. من گفتم نه والله داشتم همون جا... دیدم یا باید راستش را بگویم یا حرف رو عوض کنم مجبور شدم گفتم: ولش کنید اذان ساعت چنده؟ دو سه تایی از بچه ها متوجه موضوع شدند و باقی بعدا. بعد از اون ماجرا هر چه سعی کردم نمازی بخونم که به قول معروف بهم بچسبه نشد که نشد.

  دیدم نه. حرف اون آخوند درست بود که گفت: نماز شب بخوانید. البته کسی متوجه نشود، خودتان برای دل خودتان بخوانید برای خدا بخوانید. سعی کنید تو این دنیا عبادتهایتان فقط برای خدا باشد و بس...


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 20 ارديبهشت 1391 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160212
 • بازدید امروز :91398
 • بازدید داخلی :6482
 • کاربران حاضر :181
 • رباتهای جستجوگر:297
 • همه حاضرین :478

تگ های برتر